Naujienos


Grįžti į peržiūrą

2022-12-21

„Praktiniai mokymai: kultūra, aš ir tu“

Palangos investicijų valdymas įgyvendino kultūros ir meno bendruomenės gebėjimų bei kompetencijų ugdymo projektą „Praktiniai mokymai: kultūra, aš ir tu“.

Spalio 25 d. iš skirtingų Klaipėdos regiono kultūros įstaigų atvykę darbuotojai dalyvavo Eglės Pelienės vestuose veidotyros mokymuose, kuriuose aptartos tokios temos, kaip elgsenos tipologija, pagrindiniai veido bruožai, jų teigiami ir neigiami bruožai, nauda profesinėje srityje, aptarti Lietuvos ir pasaulio žymiausių kultūros, verslo ir politikos personų veido bruožai.

Lapkričio 8 d. kartu su Laura Stumraityte aptarėme kaip asmeniniai išgyvenimai gali trukdyti darbo metu. Patyriminio mokymo metu su specialistės pagalba ugdėme reflektavimo ir savianalizės įgūdžius, lavinome emocinio intelekto kompetencijas: savęs suvokimą, savęs valdymą, socialinį sąmoningumą.

Lapkričio 9 d. Robertas Mincevičius dayvius supažindino su strateginiai derybų elementais, tikslų ir pozicijos apibrėžimais, derybų struktūra – pasiruošimo ir diskusijos etapų svarba, aptarėme taktikas kaip pateikti informaciją ir kaip išgauti norimą informaciją, kaip atpažinti derybų stilius. Lektorius supažindimo dlyvius su derybų eigos Išmanymo svarba, kaip daugiau susitikimų užbaigti rezultatyviai, o atpažinus kitų manipuliacijas ir pasitelkus dialogą, ne tik laimėti derybas, bet ir užmegzti ilgailaikį bendradarbiavimą.

Lapkričio 16 d. nagrinėjome temą „Bendravimo psichologija ir vidinė komunacija organizacijoje“. Tai daugiausiai praktinių užduočių ir susikaupimo pareikalavę mokymai. Mokymų metu dalyviai mokėsi vidinės komunikacijos įgūdžių: empatijos, įsiklausymo, atgalinio ryšio suteikimo, pastabumo. Lektorė ieva Iacob supažindino dalyvius su galimomis pasekmėmis, kai netinkama informacijos sklaida gali motyvuoti ar žlugdyti komandą, kaip informacijos sklaida paveikia organizacijos kultūrą ir darbo atmosferą.

Ciklą užbaigėme Gedimino Anužio paskaita apie tai kaip suvaldyti kylantį stresą. Lektoius kvietė suprasti kaip atpažinti ir koreguoti savo reakciją į esamą ar galimą stresorių, kaip pakilęs darbuotojų sąmoningumo lygis pagerins tarpusavio santykius bei mikroklimatą organizacijoje, mokė atsipalaidavimo pratimų.

Mokymų dalyviai turėjo puikią galimybę ne tik teoriškai aptarti svarbias temas, bet ir praktiškai visa tai išbandyti grupiniuose užsiėmimuose.

Mokymų cikle dalyviai galėjo į save pažvelgti iš kelių pusių – peržvelgti bendravimo sampratą su savimi, su įmone bei klientais ir, žinoma, savo psichologinę sveikatą. Tikime, kad tokie mokymai yra itin svarbūs bei mokymų metu pritaikytos įvairios bendravimo ir komunikacijos formos įgalins dalyvius geriau suvokti perduodamą informaciją, kitus žmones, taip pat žinojimas kaip teisingai reikšti mintis, vesti derybas, viešai komunikuoti suteiks pasitikėjimo, mažins streso ir nerimo tikimybę, suteiks psichologinio saugumo, kas teigiamai paveiks patį asmenį, jo darbo kokybę.

Projektą finansavo: Lietuvos Kultūros Taryba.
Dėkojame projekto partneriams Palangos kurorto muziejui ir Palangos Kultūros ir Jaunimo centrui.Grįžti į peržiūrą